Uživatelé s iPhony nyní mohou říct své „Ok Google“ a mohou to klidně říci, i když mluví k Siri.
Google nyní vydal nedávný update pro jeho aplikaci Google asistenta pro operační systémy iOS, která přináší zástupce Siri pro podporu této aplikace. To znamená, že nyní můžete spustit Google Asistenta jen tím, že řeknete: „Hey Siri, OK Google“. To činí pro uživatele iOS daleko jednoduší zeptat se na otázku Google, zatímco budou kompletně hands-free. Nyní již nepotřebují otevírat aplikaci Google asistenta, aby mohli tuto funkci spustit.
 
Jak to vlastně nastavíte?
Ujistěte se, že jdete do App store a stáhnete aplikaci Google asistent nebo updatujete stávající verzi aplikace Google asistent na tu nejnovější verzi. Otevřete aplikaci Google asistent na vašem iOS zařízení, iPhone nebo iPad. Potom byste měli vidět kartičku na horní liště, kde bude také tlačítko „Přidat k Siri“. Vypadá to nějak takhle:

Zařízení vás poté požádá, abyste nahráli vás, jak říkáte „OK Google“

Poté řeknete jenom „ok Google“.
Poté vás aplikace požádá, abyste potvrdili vaši nahrávku, kde můžete buď kliknout na znovu nahrát nebo hotovo:

A to je všechno. Nyní máte vše nastaveno tak, abyste mohli použít Google Asistenta jenom tím, že řeknete „Hey Siri, OK Google“.
Jak vlastně zkratka Siri pracuje s Google asistentem?
Všechno co potřebujete udělat je to, že vezmete svůj iPhone nebo iOS zařízení a řeknete „Hey Siri“. Poté se aktivuje Siri a vy řeknete „Ok Google“. Poté se spustí aplikace Google asistenta a bude naslouchat vašemu příkazu či požadavku.
 
Tady je video, které jsme nahráli (bez audia) o celém procesu:
Proč na tom záleží?
Může to potencionálně přinést daleko více Google vyhledávání od iOS uživatelů. Je poněkud těžké vyhledávat na Google na iPhone telefonu kompletně hands free. Museli byste buď jít přímo do aplikace Google asistent nebo do Google aplikace a zeptat se ručně nebo jít do vašeho mobilního internetového prohlížeče Safari a napsat to tam. Nyní, pokud například jedete v autě nebo parkujete, můžete jenom jednoduše říci: „Hey Siri, OK Google“ a zeptat se na to, co chcete vědět. Google asistent je daleko chytřejší než Siri a tato zkratka otevírá dosud uzamčenou sílu kompletně handsfree Google Asistenta na vašem iOS zařízení.