Jazyk, výsledky i dostupné služby v minulosti závisely na zvolené doméně, podle které Google rozpoznal, o jakou zemi se zajímáte. Tomu je nyní konec a to díky změně, která upřednostňuje aktuální lokaci uživatele a nabízí mu výsledky podle jeho umístění.
 
Pokud se tedy rozhodnete vycestovat do Velké Británie, Francie nebo třeba Argentiny, vždy dostanete takové výsledky, které se zobrazují při zvolení domény jedné z těchto zemí. Ve chvíli, kdy se opět vrátíte domů, nastavení se automaticky změní a vyhledávání bude opět nabízet české výsledky.
 
Změna, které se objevila před několika dny, cílí především na mobilní zařízení, která jsou hojně využívána pro cestování a díky novému výběru mohou nabízet lepší a přesnější výsledky na jednotlivé dotazy. Nastavení si samozřejmě můžete zvolit i ručně a to v případě, že Vám odpovědi na Vaše dotazy nevyhovují. K tomu se vztahuje i nutnost zvolení přímého nastavení v případě, že Vám nevyhovuje země, ve které se nacházíte.
 
Důvodem této změny je podle společnosti Google důraz ne lepší a přesnější výsledky, které mohou pomoci nejen při cestování, ale i pracovních pobytech.
 
I přesto že se zdá nastavení podle aktuální lokality logické, Google k němu dlouhou dobu nechtěl přistoupit a to kvůli zavedenému pravidlu, které nabízelo výsledky podle zvolené domény. Pokrok ale nelze zastavit a tak i tento zastaralý systém musel být nahrazen novějším řešením, které lépe reflektuje vývoj mobilních zařízení i větší touhu po cestování. Díky provedeným změnám budou výsledky nabízet nejen lepší odpovědi na dotazy, ale také lepší služby, které spadají do portfolia Googlu a jeho dceřiných společností.