Položili jste si někdy otázku, proč nás decimují stresové vlivy?

Organismus reaguje na stres velice přesně, protože se jedná o život ohrožující stav (i když je to relativně slabší stresový podnět, kdy sice nejde přímo o život, ale tělo se nepříznivým podmínkám musí adekvátně bránit). Vše začíná v části mezimozku (diencephalonu) zvané hypotalamus. Ten spustí produkci tzv. CRH a CRH-IH hormonů, což jsou „kortikoliberin“ a „kortikostatin“. Tyto látky určují, kolik „adrenokortikotropního hormonu ACTH“ se následně uvolní v hypofýze, která poté spouští produkci stresového kortizolu (a pak i adrenalinu) v nadledvinkách. Tento velmi složitý hormonální pochod je přirozený pouze tehdy, jde-li o krátkodobé stresové situace, známé z minulosti rozšířeným rčením „bojuj nebo uteč“.

vystresovaný muž

Když se na vás například řítí vlak a vy jste zrovna v kolejišti, stres vám umožní zachránit si život bleskurychlou stresovou reakcí, kdy vyvinete ve velmi krátkém čase značnou sílu utéct z kolejí pryč. Celá situace sice vypadá hrozivě, ale vše dobře dopadne a vaše samozáchrana proběhne během deseti vteřin. Za pět minut už ani nevíte o nějakém vlaku a klidně si vykračujete dál přírodou.

přetížená dívka

Mnohem horší jsou však situace, které si zavinil člověk v soudobé společnosti životním stylem ne zrovna přirozeným. V důsledku toho jsou lidé přepracovaní, přetížení mnoha povinnostmi, které na ně kladou zejména úřady, a aby toho nebylo málo, řešíte do toho problém s autem, parkování ve městě, hádáte se se sousedem, děti něco vyvedly ve škole a ještě se vám vaše kočka ze stresu vymočila do postele. To vše je sled drobných stresů, kdy se produkce stresových hormonů téměř nezastaví. A máte toho všeho až po krk. A další dny znovu a znovu, v podobném duchu.

Chronický, dlouhotrvající stres má neblahý vliv nejen na vaši erekci, ale zejména na tzv. adrenální únavu, spojenou s depresemi a úzkostmi, problémy se spánkem atd., proto se doporučuje nikoli brát Viagru bez receptu erectmax.cz, nýbrž zredukovat produkci stresových hormonů tak, abyste neustále nebyli napjatí a přetížení. A právě to dovedou i bez vedlejších účinků adaptogenní bylinky, například Ashwagandha, Ženšen, Kotvičník zemní, Eleuterokok nebo Maca peruánská.