Wayback Machine přidal novou beta funkci zvanou „změny“, která je navržena tak, aby pomohla uživatelům identifikovat obsahové změny na specifických URL adresách během jistého časového období. Nástroj bude zvýrazňovat přidání obsahu a odstranění ve žluté a modré barvě.
 
Jak to funguje?
 
Jděte na Wayback Machine a zadejte tam specifickou URL adresu a stiskněte enter. Poté klikněte na tlačítko „změny“, hned pod okénkem URL adresy a načte se vám pohled na kalendář, kde můžete kliknout na dva různé snímky dané URL adresy, které učinil Wayback Machine a poté je můžete porovnat.

Beta.
 
Nástroj je právě nyní v beta testování a ještě není plně funkční, tedy alespoň nebyl pro mě. Avšak určitě nástroj zvýraznil a podtrhl všechny odstranění obsahu žlutou barvou a také přidání obsahu modrou barvou. Právě nyní nástroj nefunguje tak, jak by měl.
 
Proč nás to zajímá.
 
Tohle může být opravdu úžasný nástroj pro všechny SEO konzultanty a praktiky, kteří jej mohou použít k prozkoumávání nových domén, které chtějí získat, mohou analyzovat historii nových klientů, aby mohli vidět, jestli skutečně říkají celou pravdu, mohou jej využít pro účely odkazové analýzy, obsahové analýzy a mnohem více. Jak již uvedl Cyrus Shepard na svém Twitterovém účtu: „Pokud jste již někdy používali Wayback Machine pro diagnostikování / sledování změn na webové stránce pro účely SEO, tak poté je tahle nová funkce opravdové vylepšení.“