Ke správnému fungování lidského těla je zapotřebí spousta vitamínů, stopových prvků a dalších látek, které do těla můžeme dostat ve stravě. Některé z nich se ale ze stravy získávají obtížně a nebo dokonce vůbec. Je proto důležité tyto látky brát v podobě doplňků stravy. Kolagen je látka, která je zodpovědná za to jak vypadáme, ale také za to, jak zdraví jsme. Je důležité ho brát už okolo třicátého roku, protože s jeho poklesem v těle je spojeno předčasné stárnutí a problémy s klouby. Užívání kolagenu není jen o kráse, ale i o zdraví.

pokožka vrásky

Co s námi dělá?
Díky kolagenu máme zdravé klouby. Mladí lidé většinou neřeší co s nimi bude za pár desítek let, ale už ve středním věku můžete poznat, že vaše klouby nejsou v nejlepší formě. Může za to kromě časté nadváhy právě i úbytek kolagenu. Je totiž obsažen v chrupavkách – tedy v kloubech. A při nedostatku kolagenu o sebe kloubní jamky začínají třít. To vyvolává bolest a ztížení pohybu. Čím dříve začnete kolagen brát, tím větší budete mít šanci, že se v pozdějším věku vyhnete výměně kloubu. Většinou se mění kyčle nebo kolena, protože jde o klouby, které jsou desítky let vystavovány největší zátěži.

tablety kolagenu

Kolagen je součást naší krásy
Hlavně ženy dbají o svůj vzhled a chtějí být hezké i v pozdějším věku. S tím jim opět pomůže kolagen. Kromě kloubů je obsažený v naší pokožce, vlasech a nehtech, a pokud jej máme dostatek, stárneme prostě rychleji. Ženy které užívají kolagen vnitřně i v nějaké kosmetice vypadají mladší, protože se jim tolik netvoří vrásky. Vráskám sice nikdo neunikne, ale jde o to, kdy a jaké vrásky se tvoří. Kromě kolagenu je důležité nezapomínat na užívání UV krému, který ruku v ruce s kolagenem snižuje viditelné stopy předčasného stárnutí – reguluje vznik pigmentových skvrn, které ženy mívají na rukách a ve výstřihu, protože jde o části těla, kde se natírat krémem zapomínáme.